Поврзете се со нас

НБА

„Езерџиите“ во акција: Најатрактивните потези на Лејкерс на патот до НБА титулата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс успеа да ги надмине сите пречки и да ја освои титулата во НБА лигата.

Клубот од Калифорнија во регуларниот дел беше најдобра екипа на Западот за да потоа во плејофот ги реши Портланд Трејл Блејзерс, Хјустон Рокетс, Денвер Нагетс и Мајами Хит за да стигне до врвот и 17 пехар во историјата со што се израмни со Бостон Селтикс.

Ова за „езерџиите“ беше прво славје по 10 години, прво славје во ерата на Леброн Џејмс, славје во чест на легендарниот Коби Брајант кој трагично го загуби својот живот на почетокот на оваа календарска година.

Во продолжение погледнете како изгледаше патот на Лејкерс, поточно најтрактивните, најмоќните, најдобрите потези, акции на патот до пехарот.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни