Европскиот шампион ги дозна ривалите за групната фаза во ЛШ: Вардар не може без Веспрем и Кјелце, тука е и моќниот Кил

kristopans-veszprem

Екипата на Вардар нареднава сезона ќе ја брани титулата во Лигата на шампионите, а денеска ги дозна ривалите за првиот дел, поточно за групната фаза.

Eурофарм Работник доби ривали по мерка за дебитанскиот настап во ЛШ

„Црвено-црните“ ќе играат во групата Б каде за ривали ќе ги имаат старите и добри пријатели Веспрем, Кјелце, Мешков Брест, Монпелје, а тука е и бундеслигашот Кил.

Новата сезона во елитната конкуренција ќе за започне во месец септември.

Група А: Пари Сен Жермен, Барселона, Флензбург, Алборг, Пик Сегед, ППД Загреб, Елверум, Целје

Група Б: Вардар, Веспрем, Кјелце, Мешков Брест, Мотор Запорожје, Монплеје, Порто, Кил.

1

Facebook Коментари