Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 5: Ципсер го прегази Хајнс со брутално забивање (ВИДЕО)

Објавено

на

Доста возбудувања ни носат плејоф битките во Евролигата, а најдобар доказ за тоа е што на три од четирите четвртфинални пресметки ќе се играат мајсторки по кои ќе ги добиеме сите патници на завршниот фајналфор турнир.

Од четвртите средби беа избрани најдобрите потези, листа која ја предводи Ципсер со бруталното забивање над Хајнс кој со години е еден од најквалитените одбранбени играчи во ова натпреварување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни