Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 5: Чачо Родригез со асистенција на сезоната, Лесор со супер моќно забивање во негов стил (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/paobcgr

Денеска се играат двата последни натпревари за оваа сезона во Евролигата, битките за третото и првото место кои ќе ги водат Олимпијакос-Фенербахче, односно Реал Мадрид-Панатинаикос.

Во пресрет на тие завршни соочувања закажани за 17 и 20 часот објавени се најмоќните потези од полуфиналните пресметки.

На топ листата имаме пет мајстории, одбројување кое го предводи Лесор со бруталното забивање во негов стил против Фенербахче.

Го имаме и Чачо Родригез од Реал со асистенција на сезоната…вистинско ужување во наредните две минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни