Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Смаилагиќ го разби кошот на Жалгирис, малиот Харпер ја запали публиката во Валенсија (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Евролигата се одигра и 23. коло по кое Олимпијакос и Реал Мадрид остануваат на врвот, а веднаш зад нив е составот на Барселона.

По секоја рунда имаме избор на најдобрите моменти, Топ 10 одбројување на кои ги имаме најдобрите мајстории, па така овојпат има место за асови како Харпер, Смаилагиќ, Букер, Де Коло и Фал…потези за вистинско уживање!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни