Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Шенгелија моќно заби преку Весели, снаодливиот Вокап го реши Олимпијакос (ВИДЕО)

Објавено

на

Оваа седмица има двојна програма во Евролигата, поточно ќе се одиграа две кола (22 и 23) од денеска па до петок.

Во пресрет на тие нови возбудувања од најеминетното кошаркарско натпреварување на стариот континент како најава погледнете ги топ потезите од 21 рунда каде на самиот врв се Шенгелија со атракцијата во лице на Весели и одличиот Вокап кој одигра фантастично во одбрана и потоа во напад за драматично славје на Жалгирис.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни