Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Појтрес додели супер блокада и го „скрши“ кошот на Звезда, лудо забивање на Вилијамс (ВИДЕО)

Објавено

на

Оваа календарска година не заврши како што треба кога е во прашање Евролигата затоа што добар дел од последното 18. коло не се одиграа поради заразените играчи во клубовите.

Сепак возбудувања имаше, четири средби беа одиграни, а на нив имаше доста борба, квалитетна кошарка и Топ потези.

Составена е најновата Топ 10 листа каде на самиот врв е Вилијамс од Макаби со моќното забивање против Монако, додека второто и третото место се резевирани за случувањата во Белград од средбата меѓу Црвена Звезда и Зенит.

Третата позиција е за Појтрес кој имаше два квалитетни потези за само неколку секунди, прво страшно забивање и потоа блокада над Кузмиќ, додека пак Холинс од Звезда беше автор на атракцијата со која беше крунисана акцијата на „црвено-белите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни