Евролига Топ 10: Папас го „поздрави“ Фенербахче, Теодор го запали Милано (Видео)

jordan-theodore

Во Евролигата во изминативе неколку денови се одиграа две кола по кои имаме само две екипи со максимален ефект-тоа се Реал Мадрид и Олимпијакос.

Стандардно по секија рунда се вадат најдобрите потези со тоа што овој пат на самиот врв е Никос Папас кој го поздрави Фенербахче, додека добро конкуренција му се и македонскиот репрезнетативец Џордан Теодор и Калеб Тарчевски со нивниот цепилин против Барселона. Уживајте!!!

Facebook Коментари