Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Монако со школска акција ја реши агресивната Барселона (ВИДЕО)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига се одигра четвртото коло во кое видовме интересни битки, борби, неизвесност, но и потези, акции за почит.

Од сите натпревари беа избрани најдобрите десет моменти и истите беа спакувани во Топ 10 видео од Евролигата, листа која овојпат ја предводи составот на француски Монако кој покажа како перфектно се игра кога противникот (Барселона) ви прави пресинг преку целиот теренот, поточно како школски може да се надмине со брзи додавања и атракција за крај.

Уживајте во наредниве четири минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни