Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Моќниот Миротиќ заби преку двајца играчи на Реал (ВИДЕО)

Објавено

на

Се поблиску сме до крајот на основниот дел во Евролигата, меѓутоа сепак пред нас се возбудувања од уште неколку рунди кои ќе донесет квалитетна, атрактивна кошарка, но и одлично тимски, индивидуални акции и потези.

Познато е дека по секое коло се бираат најдобрите моменти, па така и беше по 29. рунда во која најмоќниот потег е дело на Никола Миротиќ од Барселона кој имаше супер атрактивно забивање над двајца играчи на Реал на дербито во Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни