Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Моќен цепелин на Томпсон и Џоунс во Мадрид, Данстон го „разби“ кошот на Алба (ВИДЕО)

Објавено

на

Пред нас се нови возбудувања во кошаркарската Евролига, а во пресрет на двојната програма која ќе се игра од денеска, па се до петок ги имаме најубавите потези од 19. коло.

Имаше мајстории во оваа рунда, а шампионското и вицешампионското место на Топ 10 одбројувањето се за Томпсон и Џоунс од Анадолу Ефес и Белинели и Данстон од Виртус Болоња.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни