Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Маестро Теодосиќ делеше магични топки, Уатара „згрми“ со страшна атракција (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/VirtusSegafredoBologna

Кошаркарската Евролига ни го понуди 21. коло, а истото е заокружено со изборот на најдобрите потези, Топ 10 листата.

На првите три позиции го имаме фантастичниот Теодосиќ и тоа со две магични асистенции во него стил, меѓутоа тие негови мајстории не можеа да се најдат на самиот врв затоа што истиот беше резервиран за Уатара кој „згрми“ со страшно забивање под фаул на дуелот со Олимпија Милано.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни