Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Луцидна асистенција на Теодосиќ, Вокап заби преку двајца играчи на Виртус Болоња (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/VirtusSegafredoBologna

Кошаркарската Евролига ни понуди нова рунда, нови возбудувања, нови мајстории, нови акции и потези за аплузи и ерупција ширум терените на стариот континент.

По секое коло имаме Топ 10 листа на најдобрите моменти, па на најновото одбојување број еден е членот на Олимпијакос, Вокап кој имаше страшно забивање во дуелот со Виртус Болоња, забивање кое не го спречија ниту двајца домашни играчи.

Во ова друштво има место и за магијата на Теодисиќ, потоа атракциите на Вилијамс, одличната комбинација на Вилдоза и Добриќ од Звезда…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни