Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Луцидна асистенција на Теодосиќ, Еванс и Хејс со моќен цепелин против Монако (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kkcrvenazvezda

Останува само уште едно коло од основниот дел во Евролигата, коло кое ќе ни даде одговори околу позициите на табелата, но и тоа кој ќе го грабне последното место кое води во плејин фазата.

Претпоследната рунда пак ни донесе убави акции, мајстории од кои десет се издвоија и се најдоа во топ компилацијата во која имаме луцидни асистенции на Теодосиќ и Вокап, потоа тука е Лапровитола кој со тројка ја завери победата на Барселона, ама сите тие се зад цепелинот кој го изведоа членовите на Жалгирис, Еванс и Хејс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни