Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Ледеј и Кабокло ги запалија навивачите на Партизан, Мадар го реши Реал (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/PartizanBC

Оваа недела имаме двојца програма во Евролигата, поточно од денеска до петок ќе се одиграа две кола што значи не очекуваат интересни, возбудливи и квалитетни кошаркарски денови.

Во пресрет на истите или поточно како најава ги имаме најдобрите потези од 11. коло, десет мајстории во режија на членовите на Партизан, Ледеј и Кабокло, потоа го имаме Тонут со страшната блокада, Костело, Мотли како и Мадар кој е на првото место со кошот за победата на Фенербахче над Реал Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни