Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Хол го комплетираше цепелинот и го разби противникот (ВИДЕО)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига се одигра и 10. коло кое донесе свое убавина, посебни моменти, акции кои ги кренаа на нозе фановите.

Поуспешни беа домаќините кои забележаа шест победи на деветте средби, а кога е во прашање пак потегот на рундата истиот е дело на Донта Хол од Монако кој ја комплетираше одличната соработка со Екобо и со моќно забивање го разби противникот и тоа под прекршок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни