Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Григонис му заби во лице на Вилдоза (ВИДЕО)

Објавено

на

Во најдобрата кошаркарска конкуренција на стариот континент Евролигата се одигра 23. коло по кое беа избрани најдобрите потези од сите одиграни натпревари.

Мајсторијата на колото е дело на најдобриот стрелец на Жалгирс, Григонис кој имаше моќно забивање во лице на бекот на Басконија, Лука Вилдоза.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни