Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Фонтекио со забивање го комплетираше магичното додавање на Сикма (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Во најквалитетното кошаркарско натпреварување на стариот континент Евролигата се одигра 25. коло кое донесе квалитетна и атрактивна кошарка, но и потези кои беа посебни и си најдоа свое место на Топ листата.

Позицијата број еден во оваа седмица е наменета за дуото од Алба Берлин, Сикма-Фонтекио кое имаше мајсторска акција во два потези, луцидно додавање од зад грб за одлична атракција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни