Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Егзум со монструозно забивање ги крена на нозе навивачите на Партизан (ВИДЕО)

Објавено

на

Оваа седмица ќе ни понуди многу возбудувања во Евролигата со оглед на тоа што имаме двојна програма, па во пресрет на тоа што следува, еден вид на загревање се најдобрите потези од 30 рунда.

Наквалитетни две акции ни доаѓаа од Белград, првиот е во режија на играчите на Црвена Звезда, Кампацо и Мартин, додека шампионската позиција е наменета за Егзум од Партизан со бруталното забивање во пресметката со Олимпијакос.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни