Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Дејвис погоди тројка од половина терен, Весели леташе за моќна завршница (ВИДЕО)

Објавено

на

Во изминативе денови се одигра 24. коло од најсилното кошаркарско натпреварување во Европа-Евролигата.

Доста возбудувања понудија натпреварите, а воедно на истите имаше квалитетни акции, но и супер потези.

Оние најмоќните, најелегантните, најтрактивните се најдоа на Топ 10 листата во која ќе можете да уживате во следните три ипол минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни