Евролига Топ 10: Де Коло погоди од невозможна позиција, Ло и Лесор со страшен цепелин го запалија Минхен (Видео)

renfroe-lesor

Во кошаркарската Евролига се одигра 13. коло по кое стандардно беа одбраните најдобрите акции и моменти.

На прегледот на најтрактивни потези ги имаме Ренфро, Де Коло со луд погодок…, но пред сите, односно број еден е дуото од Баерн, Ло-Лесор кој со супер цепелин ја запали публиката во Минхен.

Facebook Коментари