Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Чачо Родригез изведе магија, Хајнс го награди со рутинска завршница (ВИДЕО)

Објавено

на

Во најдоброто кошаркарско натпреварување на стариот континент Евролигата се одигра петтото коло кое ни донесе потези, акции кои дефинитивно ги израдуваа, импресионираа сите фанови на овој спорт.

Оние најдобрите добија свое место на Топ 10 листата која од позицијата број еден ја предводи плејмејкерот на Олимпија Милано, Серхио Чачо Родригез кој изведе магија во негов стил и на маестрален начин го проигра Кајл Хајнс кој само стави точка на одличната акција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни