Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Брутално забивање од „втора“ на ѕвездата на Барселона (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Евролигата се одигра 28. коло, а од истото беа селектирани најдобрите моменти, акции кои се најдоа на најновата Топ листа.

Првата позиција за последната рунда е резервирана за ѕвездата на Барселона, Адам Ханга која имаше супер можно забивање од „втора“ поточно по промашувањето на Калатес. Уживајте во овој и преостанатите потези на актерите од Евролигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни