Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Брутални забивања на Недовиќ и Боломбој, Браун ја „поздрави“ Звезда (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Продолжија возбудувањата во Евролигата, а најновото 18. коло донесе супер квалитетни инвидуални потези, акции на екипите со тоа што оние најдобрите се најдоа на стандардната Топ 10 листа.

Одбојувањето го започнува Џејмс од ЦСКА Москва со супер кошот под фаул против Басконија, тука се Недовиќ и Боломбој со бруталните забивања, додека местото број еден е резервирано за Браун од Фенербахче кој во последната секунда го реши својот поранешен клуб Црвена Звезда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни