Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Блосомгејм со ѕверско забивање стави крај на серијата на Басконија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ASMonaco_Basket

Возбудливо беше десеттто коло во Евролигата во кое подобри беа домашните екипи кои забележаа пет победи.

Од деветте мечеви беа избрани најубавите моменти, потези, а заслужено број еден е ѕверското забивање на Блосомгејм од Монако, забивање пред звукот на сирената, кош со кој донесе славје на неговиот тим над Басконија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни