Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: „Бананамен“ Гист му застана на патот на Ларкин за голема победа на Баерн (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Евролигата се одигра 30. коло кое не донесе некои поголеми изненадувања, но сите натпревари донесоа квалитетни потези, акции и моменти, а токму од нив беа избрани најдобрите десет кои се најдоа на Топ листата.

Потегот на рундата е дело на ветеранот Џејмс Гист кој на средбата против Анадолу Ефес имаше клучна „банана“ над Шејн Ларкин за голема победа на германскиот прволигаш Баерн Минхен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни