Поврзете се со нас

Италија

Евра за казната на Јувентус: Уживајте во моментот, но „старата дама“ ќе се врати посилна

Објавено

на

Foto:instagram.com/patrice.evra

Патрис Евра и во минатото не ја криел поврзаноста со Јувентус, клуб за кој настапуваше во својата кариера, а сега испрати порака до фановите и последната казна за „бјанконерите“.

На италијанскиот клуб му се одземени 15 бодови поради случајот „плусваленца“, а Евра им порача на оние кои уживаат во моментот дека „старата дама“ ќе се врати посилна од било кога.

– Да бидеме реални, многу луѓе уживаат во оваа ситуација. Зошто? Колку години ги повредувавме (победувавме) и никогаш не протестираа затоа што титулите беа освоени на терен.

– Ве изедовме сите, девет титули по ред, сега уживајте во табелата, но „старата дама“ никогаш не умира.

– Можеби е ранета, но ќе се врати и ќе се врати посилна, а кога ќе се врати немој да плачете, – вели Евра во дел од обраќањето до фановите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни