Поврзете се со нас

Свет

Евра на свој начин го одбележа епскиот прекршок на Кјелини од ЕП (ФОТО)

Објавено

на

Репрезентацијата на Италија славеше над Англија и триумфираше на Европското првенство, а еден од највпечатливите моменти од тоа финале дефинитивно беше прекршокот на ветеранот Џорџо Кјелини над Букајо Сака.

Многу се вртеше овој старт, беше вистински хит на интернет и социјалните мрежи, се правеа и се прават мемиња, па ова на свој начин во свој стил одлучи да го искористи Патрис Евра.

Евра е познат по своите блескави моменти на инспирација на социјалните мрежи, па сега можевме да видиме фотошоп во кој Кјелини го фаќа како краде и го враќа назад.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни