Евра го истрола Сунес во студиото на „Скај“ поради коментарите за поништениот гол на Фирмино (Видео)

evra-sunes

Првиот поништен гол на Ливерпул на дуелот со Манчестер Јунајтед со помош на ВАР донесе дебата меѓу поранешните фудбалери кои во улога на експерти ги коментираат натпреварите за „Скај Спортс“.

На полувремето поранешниот играч на Ливерпул, Греен Сунес, ги критикувал судиите поради одлуката да го поништат голот на Фирмино, а со него не се сложувал Патрис Евра, кој пак има своја историја во дресот на Јунајтед.

Она што стана хит на социјалните мрежи е потегот на Евра, кој ја подигна чашата на Сунес проверувајќи да не има нешто во неговата вода.

Facebook Коментари