Еурофарм Работник ја прекина соработката со Дрогришки

drogriski

Повремениот македонски репрезентативец, Стефан Дрогришки повеќе не е член на екипата на Еурофарм Работник.

Клубот од Битола инфомираше дека спогодбено е прекината соработката со Дрогришки кој дојде во оваа средина од скопски Металург. Од Работник му се заблагодарија на бекот за неговите партии во овој дрес и му посакаа многу успех во понатамошната спортска кариера.

Инаки Дрогришки е дете на Пелистер и дел од информациите гововарат оти можеби ќе се врати во старата средина.

Facebook Коментари