Поврзете се со нас

СЕХА лига

Еурофарм Пелистер со ракометна лекција за Татран

Објавено

на

blank

Еурофарм Пелистер стигна до убедлива победа против Татран (28:16) во рамките на СЕХА лигата и ја продолжи својата позитивна серија.

Гостите беа конкурентни до 5:5, по што следуваше серија на битолчани, за Еурофарм на полувреме да води со 11:7.

Вториот дел мина во доминација на македонскиот претставник, домаќинот во завршницата водеа и со плус тринаесет, за да победат со 28:16.

Граѓан со 7 и Периќ со 6 голови беа најефикасни во победничкиот тим, додека во редовите на Татран, Рабек реализираше 6 погодоци.

Еурофарм Пелистер стигна до втората победа по три одиграни натпревари, додека Татран е на дното во групата без победа во СЕХА лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни