Поврзете се со нас

СЕХА лига

Еурофарм Пелистер против Металопластика ќе ја отвори новата сезона во СЕХА лигата

Објавено

на

blank

Тимот на Еурофарм Пелистер ќе ја отвори новата сезона во СЕХА лигата со дуелот против Металопластика кој е закажан за 21. декември во салата „Боро Чурлевски“ во Битола.

Ова е последната информација која ни доаѓа од регионалното натпреварувања, информација која значи дека Пелистер сепак ќе има предивзик во СЕХА лигата до крајот на оваа каледарска година. Ова ќе биде единствениот меч за „фарамецевтите“ во 0ваа конкуренција.

Oфицијален распоред веројатно нема да има, туку натпреварите ќе се играат во договор меѓу екипите со оглед на проблемите кои ги прави коронавирусот.

Инаку официјално лигата ќе стартува на 17. декември со дуелот Војводина-Нексе.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни