Поврзете се со нас

Македонија

Еурофарм Пелистер ги продолжи договорите со четворица играчи

Објавено

на

Еурофарм Пелистер продолжува да го составува тимот за следната сезона, па така најновата информација е дека е продолжена соработката со четворица играчи.

Се работи за Милорад Кукоски, Милан Џукиќ, Елмир Граџан и Марин Вегар од кои клубот очекува да продолжат да играат со истото темпо и да бидат од огромно значење во борба за титулата и сите останати предизвици во следната кампања.

Претходно битолчани си подадоа рака и со Невен Стјепановиќ, а беа ангажирани Марио Танкоски и Јосип Периќ што значи „фармацевтите“ работат турбо се со цел да создадат тим кој може да ги оствари посакуваните цели.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни