Поврзете се со нас

Македонија

Еурофарм Пелистер договори Хрват од редовите на Ла Риоха

Објавено

на

Еурофарм Пелистер вчера го потврди ангажманот на надежниот хрватски ракометар, Матео Мараш, но најавите кои пристигнуваа од нашата земја, денеска ги обвистинија и специјализираните медиуми за ракомет од Шпанија.

Битолскиот состав во ноовата сезона ќе биде посилен за уште еден Хрват, а во случајот станува збор за ракометар кој досега настапуваше во силната АСОБАЛ лигата.

Дваесет и петгодишниот Томислав Кушан треба да го реализира трансферот во Еурофарм Пелистер во наредните неколку дена, а тоа го најавија и добро упатените шпански медиуми кои тврдат дека ракометарот на Ла Риоха ги договорил сите детали за преселба во Битола.

Покрај двајцата Хрвати од кои вториот е на пат, Пелистер во изминатиов период го засили тимот за наредната сезона и со Марио Танкоски и Јосип Периќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни