Поврзете се со нас

Македонија

Еурофарм Пелистер 2 потпиша нови договори со тројца ракометари

Објавено

на

Тимот на Еурофарм Пелистер 2 ја продолжи верноста со тројца свои ракометари Иван Димитровски, Стефан Дрогришки и Стефан Талевски.

Вториот тим на Пелистер сака да игра значајна улога во Суперлигата, па сака да создаде состав кој ќе може да одговори на предизвиците.

Димитровски потпиша двегодишен договор со „фармацевтите“, додека на по една години се обврзаа Дрогришки и Талевски. Од овој тим воедено најавија дека во следниот период ќе го претстават  комплетниот проект, засилувањата и тоа кој ќе биде на чело на стручниот штаб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни