Поврзете се со нас

Македонија

Еурофарм Пелистер 2 доведе четири засилувања

Објавено

на

Тимот на Еурофарм Пелистер 2 ангажираше четири н засилувања за натпреварувачката 2021/2022.

Имено составот од Битола информираше дека во иднината за втората екипа ќе настапуваат Благојче Трајковски, Цветан Кузманоски, Милан Ѓукиќ и Андре Буторац.

Првите тројца, голманот Трајковски и крилата Кузманоски и Ѓукуќ се прекомандувани, поточно доаѓаат во тимот од Еурофарм Пелистер.

Кога е во прашање пак Буторац тој доаѓа од Голден Арт КЛ7 или поточно ова за него значи враќање во клубот во кој ги имаше првите сениорски минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни