Поврзете се со нас

Македонија

Еуро Никел се засили со центар од Бахами (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Еуро Никел доведе ново име во своите редови, играч кој е засилување за борбата под кошевите-тоа е Шакило Фриц.

Станува збор за искусен кошаркар кој во октомври годинава ќе го прослави 30 роденден, играч кој во Кавадарци доаѓа од Романија од екипата на Динамо Букурешт.

Тој во Динамо не се изнаиграл и во просек минувал по 13 минути на теренот, период за кој имал по 3,6 поени и 2,4 скока по натпревар. Претходно има настапувано и во Шпанија и Португалија.

Центарот од Бахами се очекува да дебитира за Еуро Никел на завршниот турнир во Купот во Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни