Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Еуфорија во соблекувалната: Лазаров и соиграчите ја прославуваа големата победа над Кјелце (Видео)

Објавено

на

Ракометарите на Нант направија големо изненадување во Полска, победувајќи и елиминирајќи го Кјелце од Лигата на шампионите.

Натпреварот кој донесе голем рекорд поради фактот што нашиот Кире Лазаров стана ракометар со најмногу настапи во ЛШ во нејзината историја, донесе и победа за гостите кои се пласираа во четвртфиналето.

По средбата, францускиот состав имаше што да прославува, а дел од еуфоријата од соблекувалната беше објавена и на социјалните мрежи.

Во четвртфиналето, Нант ќе се сретне со подобриот од двомечот меѓу Вардар и Веспрем.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни