Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Еуфорија во Келн: Стоилов им го даде победничкиот пехар на „комитите“ (ФОТО)

Објавено

на

Цел час по неверојатниот успех на Вардар и триумф на завршниот турнир од Лигата на шампионите во ракомет, по завршување на прогласувањето и доделувањето на медалите, шампионскиот трофеј заслужено се најде во рацете на „вардарци“.

„Комитите“ кои беа на трибините во „Ланксес Арена“ ги поздравија своите херои кои први го подигнаа пехарот, но на крајот од прославата капитенот Стојачне Стоилов им укажа чест и го подаде пехарот на „црвено-црната“ трибина што предизвика нова еуфорија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни