Поврзете се со нас

Италија

Ето: Онана е подобар голман од Мењан

Објавено

на

Полуфиналното соочување на Милан и Интер во Лигата на шампионите донесе и многу коментари за квалитетите на двете екипи од страна на медиумите и поранешните фудбалери кои се јавија во улога на стручни коментатори.

Самуел Ето беше член на генерацијата која стана европски првак со Интер под водство на Жозе Мурињо, а коментирајќи го актуелното градско дерби, направил споредба меѓу голманите Андре Онана и Мик Мењан.

– Според мене, Онана е подобар голман од Мењан.

– Андре не беше најубеден дека треба да дојде во Интер, тогаш го советував да ја прифати понудата и сега ми е драго поради тоа, – вели Камерунецот за својот помлад сонародник.

– Ќе игра во финалето на Лигата на шампионите, тоа не може да го оствари секој фудбалер, навистина сум среќен за него и Интер, – истакнал Ето, кој е убеден дека неговиот поранешен клуб ќе го елиминира Милан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни