Естонката Алусалу ги освои симпатиите на олимписките фанови (Фото)

estonija

На церемонијата за свечено отворање на Зимската олимпијада во Пјонгчанг учествуваа голем број познати, но и речиси анонимни спортисти за голем број спортски фанови, а од втората група се истакна знаменосецот на Естонија.

Саскија Алусалу е натпреварувачка во брзо лизгање, а со нејзиниот изглед го привлече вниманието на фановите, но и дел од медиумите кои експресно ја прогласија за најатрактивна олимпијка во Пјонгчанг.

Facebook Коментари