Ерупција во Мадрид: Дончиќ со потег во стилот на Леброн ја запали публиката (Видео)

luka-doncic-zabiva

Реал Мадрид успеа да ја добие третата пресметка со Панатинаикос и да поведе со 2-1 во серијата и да дојде на чекор до пласман на фајналфор турнирот на кој годинава е домаќин Белград.

„Кралевите“ го добија овој дуел тимски, а најдобар доказ за тоа што само еден играч беше двоцифрен (Керол-17 поени) , односно дури 11 кошаркари се запишаа во листата на стрелци.

Токму од средбата во Мадрид ни дојде и потегот на денот со тоа што автор на истиот е младиот Лука Дончиќ. Словенецот со мајсторија во стилот на Леброн Џејмс ја запали и крена на нозе публиката во шпанската престолнина.

Facebook Коментари