Поврзете се со нас

Шпанија

Ернандес: Кој не би сакал да го тренира Меси? Тој се уште е…

Објавено

на

Предводникот на Барселона, Чави Ернандес откри дека има желба да соработува со најголемата аргентинска ѕвезда, Лионел Меси.

Тие беа соиграчи во шпанскиот великан, но сега Чави е на клупата на каталонците, додека пак Меси е член на Пари Сен Жермен.

-Тој се уште е број еден. Кристијано Роналдо сè уште е меѓу 3-5 најдобри играчи на планетата. Ако Меси сака, тој може да се врати во Барса во одреден момент. Кој не би сакал да го тренира? Некој од великаните. Во Франција, Мбапе на пример. Нејмар, Меси, многу би ги сакал, -рече Шпанецот на еден промотивен настан на СП.

Меси се поврзува со кам-бек во Барселона во 2023 година, но станува се појасно дека тоа е невозможно од финансиски причини.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни