Ерменска „воспитна” за будење од романтичниот сон (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ristovski-Ermenija

За „Дерби“ од Ереван,
Александар Табаковски

Македонската фудбалска репрезентација ќе сака што побрзо да го заборави гостувањето во Ереван, кое донесе прв, но и убедлив пораз в0 Лигата на нации.
Ако е нешто позитивно, тоа е фактот што остануваме на првото место во групата и ќе имаме предност во пресрет на последните две средби со Лихтенштајн и Гибралтар. Овој пораз доаѓа како предупредување во вистинско време.

chevron-right chevron-left

Facebook Коментари