Поврзете се со нас

Англија

Ериксен за споредбите со Сколс: Имав среќа да играм против него…

Објавено

на

Кристијан Ериксен од оваа сезона го носи дресот на Манчестер Јунајтед каде за брзо време се наметна и веќе е стандарден првотимец во составот на Ерик Тен Хаг кој по лошиот старт влезе во посакуваниот ритам и врза неколку победи во низа.

За кратко време данскиот ас почна да биде и споредуван со легендата на „црвените ѓаволи“ Полс Сколс, а тоа за Ериксен е голема чест.

-Тоа е фудбалот на кратко, покажува колку брзо работите можат да се случат. Секако одлично е да се споредуват со него, но ти си создаваш свој пат и свое име. Имав среќа што успеав да играм против Пол Сколс, тој беше одличен играч, па среќен сум што ме споредуваат со него, -истакна Кристијан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни