Поврзете се со нас

Англија

Ериксен: Првото место е далеку, но не и европското полуфинале

Објавено

на

foto:twitter.com/ManUtd

Манчестер Јунајтед го доби дуелот со Нотингем Форест и со тоа направи исчекор кон посакуваната цел-место во Лигата на шампионите во наредната сезона.

Ова за „црвените ѓаволи“ беше и добар тест пред реваншот со Севилја во Лига Европа, средба на која премиерлигашот ќе се обиде да дојде до резултат кој ќе му овозможи полуфинале во ова натпреварувања.

-Сите ние сакаме да се бориме за што е можно повеќе трофеи и да играме што е можно повеќе натпревари и победуваме во финалињата. Мислам дека првото место во Премиер лигата е премногу далеку од нас, но во Лигата на Европа, треба да и се реваншираме на Севилја, а потоа и да го скокнеме и полуфиналето, -порача Кристијан Ериксен.

Средбата Севилја-Јунајтед е закажан за четврток од 21 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни