Поврзете се со нас

Франција

Ерера знаел дека Мбапе ќе остане во ПСЖ две недели пред крајот на преодниот рок

Објавено

на

Килијан Мбапе до последните часови од преодниот рок беше поврзуван со трансфер во Реал Мадрид, но се чини тој одамна знаел дека ќе остане во ПСЖ уште една сезона.

Францускиот репрезентативец посакува да се пресели во Мадрид, но ПСЖ не ги прифати понудите на Реал, а истовремено клубот самоуверено тврдеше дека Мбапе останува.

Андер Ерера во своето последно интервју открил дека Мбапе му потврдил дека останува две недели пред да заврши преодниот рок.

– Мојата интуиција ми велеше дека ќе остане. Тоа постојано ни го повторуваа и претставници на клубот.

– Две недели пред да заврши преодниот рок лично го прашав, а тој ми рече: Тука сум, тука сум, – изјавил Ерера.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни