ЕП Топ 5: Шоу на Драгиќ и Дончиќ, Гасол „бананамен“, Видмар го скрши обрачот (Видео)

vidmar

Двата четвртфинални натпревари на Европското првенство донесоа многу возбудувања, интересни моменти и два победници селекциите на Шпанија и Словенија кои ја формираа првата полуфинална двојка.

Средбите воедно беа одбележани и од моќни потези, па ова се петте најдобри во кои ќе можете да ги видите во акција Словенците Драгиќ, Дончиќ, Видмар, понатаму ветеранот Гасол како и Шмитс од Летонија.

Facebook Коментари