Поврзете се со нас

Балкан

Енур Тотре договори ангажман во Албанија

Објавено

на

Повремениот македонски репрезентативец, Енур Тотре пронајде нов ангажман и во натпреварувачката 2021/2022 ќе биде дел од Тирана.

Тотре изминативе седум години беше дел од Шкендија, но откако ја заврши приказната со „црвено-црните“ се одлучи за интернационален предиззцик и преселба во албанскиот прволигаш за кој веќе настапуваат двајца македонски интернационалци Кристијан Тошевски и Филип Најдовски.

Играчот од средината на теренот веќе од утре ќе им се приклучи на новите соиграчи на подготовките за новата сезона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни