Поврзете се со нас

Франција

Енрике во свој стил: Мбапе? Зависи од времето…

Објавено

на

foto:twitter.com/PSG_English

Пари Сен Жермен обезбедии пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите, но време за одмор нема затоа што сега следи домашен предизвик и дуел со Ремс на „Паркот на принцовите“.

Тоа е средба која е закажана за утре во терминот од 13 часот, а пред истата тренерот Луис Енрике продолжи со чудните одговори кога е во прашање Килијан Мбапе.

Шпанецот знае да биде специфичен во одредени ситуацијаа, па запрашан за тоа дали Французинот одново ќе се најде на клупата за резерви, тој одговори:

-Не сум го прашал дали има проблеми. Ќе видиме, се зависи од времето дали ќе биде топло или не, -истакна Лучо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни